www.vggallery.com

Welcomeitam w galerii Vincent’a Van Gogh’a. Od blisko dziewiêciu lat dokładam wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy poziom edytorski i merytoryczny niniejszej galerii, obejmującej najbardziej kompleksowo- jak mniemam- złożoność dzieła i życia Vincenta van Gogha ze wszystkich podobnych jej elektronicznych galerii- w całej światowej sieci WWW. Po prawej stronie znajdziecie tabelę ilustrującą pełną zawartość całego katalogu dzieł Van Gogh’a. Jestem dumny z faktu, że udało mi się- być może jako jedynemu- zgromadzić i przedstawić 100% dzieł i listów Van Gogh’a. Jest to całkowicie dostępny w sieci internetowej katalog, odzwierciedlający spuściznę wielkiego malarza. W czasie zapoznawania się z Galerią ujrzycie kulminację tysięcy godzin iście benedyktyńskiej pracy. Ale to dopiero początek.

W nadchodzących miesiącach będę dodawał więcej krytycznych analiz historycznych, komentarzy, jak również szeroko rozgałęzioną sieć śród-przeglądowych odnośników. To pozwoli odwiedzającym niniejszą Galerię w łatwy sposób prześledzić bogactwo materii życia i sztuki Vincent’a Van Gogh’a. Im więcej pracy wkładam w tę Galerię tym bardziej zdaję sobie sprawę, że jest ciągle wiele do zrobienia. W każdym razie szczerze ufam, iż spodoba ci się podróż poprzez świat obrazów, rysunków, listów i bezmiaru fascynujących wiadomości o jednym z najznamienitszych artystów w historii świata.

Zawartość galerii

pozycja dostępne w sieci komp % wszystkich dzieł
obrazy 864 100%
rysunki 1,037 100%
akwarele 150 100%
dzieła graficzne 10 100%
szkice zawarte w listach 133 100%
wszystkie dzieła 2,194 100%
Listy 874 100%
wszystkie grafiki 4,023 ---
wszystkie strony 4,241 ---

Strona dostępna także w:

holenderskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim . . . . . .

. . . . i 14 innych językach narodowych.

Tłumaczenie dzięki uprzejmości Witolda Banasika.

Niniejsza strona dostępna jest również po polsku.


Galeria Search the Van Gogh Gallery

Wszystkie dzieła:

Dalsze wyszukiwanie . . . .


Kategorie

Obrazy chronologicznie: Obrazy tematycznie:

Zasoby Galerii

Biografia   |  Chronologia   |  Galeria zdjęć   |  Często zadawane pytania
Forum „na sieci”  |   opinie odwiedzających stronę
kontrowersje wokół falsyfikatów
Nośniki (książki, Filmy i CD-ROM-y)  |  Archiwalia  |  Dogodne odnośniki

Wystawy dzieł Van Gogh’a w latach 2000-2005  |  Aukcje
Kulturalne wydarzenia związane a Van Gogh'iem

Ciekawostki  |  Podziękowania   |  O autorze Galerii


Skrzynka kontaktowa:

David Brooks
Toronto, Kanada

brooks@vggallery.com

(Uwaga: Proszę nie załączać niczego do poczty elektronicznej.)

© 1996-2019 David Brooks. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.


Jego głowa była zaprzątnięta współczesnymi mu nierozwiązywalnymi problemami zdecydowanie zbyt długo, a on ciągle prowadzi walkę przy użyciu swej uprzejmości, hojności i nieograniczonej energii. Jego wysiłki nie poszły na marne ale prawdopodobnie nie dane mu będzie za życia, zobaczyć owoców swej pracy, ponieważ zanim ludzie zrozumieją to co on przekazuje w swych obrazach, będzie za późno. Jest on jednym z najbardziej postępowych malarzy i jest trudnym zrozumienie go nawet dla mnie, który zna go tak blisko. Jego idee obejmują taką ogromną przestrzeń, badają to co jest głęboko ludzkie i uczą jak człowiek powinien postrzegać ten świat w takim stopniu, że jednostka ludzka musi wpierw uwolnić się od czegokolwiek, w najsłabszej nawet mierze związanego z konwencją, aby zrozumieć co on próbuje powiedzieć. Ale jestem pewny, że zostanie zrozumiany później. Tylko trudno powiedzieć- kiedy.

Theo van Gogh do Jo
Paryż
9-10 luty 1889


Tak bogata jest sztuka, że jeśli ktoś może tylko zapamiętać to co właśnie zobaczył, ten nigdy nie jest bez strawy dla myśli, nie jest prawdziwie samotny, nigdy nie jest sam.

Vincent van Gogh do Theo
Laeken
15 listopad 1878


Bestselery