Visit Art.com for Van Gogh paintings

Kthehu tek faqja kryesore e Galerisė sė Van Goghut

Bojra Uji


"Ē'gjė e mrekullueshme ėshtė boja e ujit pėr tė shprehur atmosferėn dhe distancėn, e tillė qė subjekti tė jetė i rrethuar nga ajri dhe tė mund ta thithė atė."

Vincent van Gogh
Letra 163
c. 18 Dhjetor 1881


Vincent van Gogh krijoi 150 punime nė bojra uji pėrgjatė karierės sė tij dhe kėto vepra dallohen pėr enegjitė e tyre si dhe rolin e rėndėsishėm nė krijimtarinė e pėrgjithėshme tė Van Goghut. Pėrdorimi i ngjyrave ngaVan Goghu ėshtė, si gjithmonė, i mrekullueshėm dhe punimet nė bojra uji spikasin si arritje mbresėlėnėse pėrgjatė rrugės sė tij artistike nė evoluim konstant.

Si shtesė, pėr lehtėsine e vizitorėve, kam pėrfshirė njė Faqe Kėrkimi pėr t'ju ndihmuar nė gjetjen e saktė, sa mė tė thjeshtė dhe sa mė tė shpejtė tė titullit qė kėrkoni.


Bojrat e ujit nė komplet: Renditje Alfabetike

(Listimi alfabetik ėshtė krijuar pėr nėnkategorizimin unifor tė pikturave, duke siguruar kohė tė barabarta nė ngarkimin e faqeve.)

A-G H-P R-Z


(Pėrkthyer nga Dorian Mehmeti.)


Kthehu tek faqja kryesore e Bojrave tė ujit (versioni standart)

Kthehu tek faqja kryesore e Galerisė sė Van Goghut