Visit Art.com for Van Gogh paintings

Kthehu tek faqja kryesore e Galerisė sė Van Goghut

Vizatime: Renditja nga A - Z


"Paēka ē'do gjėje unė do tė ringrihem: do marr lapsin, tė cilin e pata braktisur gjatė ēinkurajimit tim tė madh, dhe do tė rinisė tė vizatoj."

Vincent van Gogh
Letra 136
24 Shtator 1880


Ansjė eksplorim, i jetės dhe punės, sė Vincent van Gogh nuk do tė qe i plotė pa njė ndalesė tek moria e vizatimeve mbreslėnėse. Vincenti prodhoi mė tepėr se 1,000 punime tė tilla (si shtesė e 870 pikturave, 150 punimeve me bojra uji dhe 133 skicave nė letra) gjatė rrjedhės dhjetėvjeēare tė jetės sė tij si artist. Nė listat e mėposhtėme ju do tė gjeni informacione dhe grafikė mbi tė gjitha vizatimet e Van Goghut. Tani qė jam nė gjėndje tė ofroj njė katalog komplet mbi vizatimet e Vincetit, do tė punoj shumė pėr tė pėrmirėsuar cilėsinė e grafikėve tė disponueshėm.

Si shtesė, pėr lehtėsine e vizitorėve, kam pėrfshirė njė Faqe Kėrkimi pėr t'ju ndihmuar nė gjetjen e saktė, sa mė tė thjeshtė dhe sa mė tė shpejtė tė titullit qė kėrkoni.

A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z

(Pėrkthyer nga Dorian Mehmeti.)

Visit Art.com

Kthehu tek faqja kryesore e Galerisė sė Van Goghut